FB

mobile

PBG Gallery

LIWIA MARCINKOWSKA
Tytuł wystawy: „Elegancja, prostota, konstrukcja”
Wernisaż: 06 grudnia 2011, godz. 12.00
Wystawa czynna: 06.12.2011-13.01.2012 w godz. 8.00-17.30
 


MIKOŁAJKOWY POKAZ

W mikołajkowy poniedziałek 06 grudnia o godz. 12.00 w PBG Gallery odbyło się uroczyste otwarcie pokazu kolekcji strojów zatytułowane „Elegancja, prostota, konstrukcja”.

"Elegancja, prostota, konstrukcja" - pokaz kolekcji strojów, kwintesencja stylu Audrey Hepburn. Inspiracją do powstania kolekcji była osobowość i styl aktorki, ponadczasowa elegancja noszonych przez nią ubiorów z okresu jej największej sławy, przełomu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Tkaniny użyte w kolekcji to głównie naturalne jedwabie. Założeniem projektantki było, by modele stanowiły zestawy o czystych cięciach konstrukcyjnych i kolorystyce danego kompletu, tak by podkreślały ich spójność.

 

Liwia Marcinkowska - autorka kolekcji

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru.
W 2006 r. zdobyła nagrodę Mediów i nagrodę Jury Kreatorów w XIV edycji konkursu dla projektantów ubioru Złota Nitka w Łodzi. W tym samym roku zdobyła Nagrodę Główną w konkursie Fashion Week  w Łodzi.

W 2007 r. brała udział w konkursie Złota Nitka i zajęła III miejsce w poznańskim konkursie Succoso-La Notte Di Moda. W tym samym roku zajęła II miejsce w konkursie inspirowanym folklorem i sztuką ludową Moda Folk 2007 w Łodzi. Projektowała też linię damską wiosna-lato 2007 dla spółki Americanos z Warszawy. Ma na swoim koncie również liczne wystawy i pokazy w Poznaniu , Łodzi i Toruniu.

Posiada certyfikat ukończenia szkolenia do wykonywania zawodu wizażystki oraz certyfikat w zakresie programów graficznych.

 

Na temat kolekcji autorki wypowiadała się Kustosz Muzeum Narodowego w Poznaniu pani Teresa Michałowska-Barłóg, specjalizująca się w tkaninach dekoracyjnych, dawnych i współczesnych oraz  ubiorach i akcesoriach stroju.

 

W rolę modelek wcieliły się pracownice Grupy PBG: Anna Baczyńska, Magdalena Berlińska, Angelika Filipiak-Długa, Hanna Gajewska, Katarzyna Gajewska, Dagmara Idaszak, Joanna Januszewska, Magdalena Kaniewska, Justyna Olszewska, Maria Skrzypczak i Patrycja Sobczak.

Zdjęcia z sesji zdjęciowej poprzedzającej pokaz kolekcji strojów można oglądać w siedzibie PBG Gallery w budynku Z.
 

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z pokazu także na:

https://picasaweb.google.com/107420131352702787713/PBGMIKOAJKOWYPOKAZMODY?authkey=Gv1sRgCKDMxJDamcq8sgE#5684108711435466658

 

PBG Gallery
Wysogotowo k. Poznania, ul. Skórzewska 35, budynek Z, 62-081 Przeźmierowo
tel. + 48 61 66 51 700, faks + 48 61 66 51 701
e-mail: fundacja@fundacjapbg.pl
www.fundacjapbg.pl


 

< lista PBG Gallery

Newsletter

PBG na Facebook PBG na YouTube

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016 – zwanym dalej „Rozporządzeniem”) informuję, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest PBG SA z siedzibą w Wysogotowie, ul. Skórzewska 35, 62-081 Przeźmierowo.
  2. Możesz skontaktować się z Administratorem pisząc na adres e-mail: polska@pbg-sa.pl /Możesz skontaktować się z Administratorem za pośrednictwem powołanego przez niego Inspektora Ochrony Danych pisząc na adres e-mail: iodo@gkpbg.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu subskrypcji do newslettera na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
  4. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą do momentu żądania usunięcia z subskrypcji.
  5. Odbiorcami Pani/Pana danych będą osoby upoważnione przez Administratora tj. pracownicy i współpracownicy, którzy muszą mieć dostęp do danych aby wykonywać swoje obowiązki oraz dostawcy Administratora, którym Administrator powierza przetwarzanie danych osobowych na mocy i w oparciu umowy powierzenia i zgodnie z wymogami art. 28 RODO (miedzy innymi: dostawy usług IT).
  6. Podanie danych osobowych ma charakter dobrowolny, jednakże odmowa ich podania uniemożliwia przesłanie Pani/Panu newslettera.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od Administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych.
  8. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  9. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.