FB

mobile

PBG Gallery

Zofia Sierszeńska i Rozalia Nowak, tytuł wystawy: Impresje polsko-hiszpańskie. Zofia Sierszeńska- Hiszpańskie oczy , Rozalia Nowak- W szczelinach istnienia, wernisaż 5 sierpnia 2015, godz. 19.00

IMPRESJE POLSKO-HISZPAŃSKIE. Zofia Sierszeńska - Hiszpańskie oczy i Rozalia Nowak - W szczelinach istnienia. Piękna wystawa, pełna koloru, radości, kobiecej siły,magii i niezwykłego uroku. Każda z autorek wniosła w cudowną aranżację prezentacji w PBG Gallery Skalar Office Center,  kawałek swojej artystycznej duszy. Nic dziwnego, że  wernisaż wystawy w upalny letni sierpniowy wieczór zgromadził tłumy Poznaniaków - artystów, miłośnikow sztuki, przyjaciół i rodziny artystek.

Hiszpańskie oczy - odnaleźć w nich można trochę polską i trochę hiszpańską duszę Zofii Sierszeńskiej, rodowitej Poznanianki, która od kilkunastu lat mieszka i tworzy w hiszpańskiej Walencji.Akwarele Zofii zachwycają. Lubi portretować i jest to jej wielkim atutem. Zważywszy na niełatwą technikę akwareli, z tym większym podziwem widz odczytuje charakter osobowości portretowanych osób.Nie mogło w jej prezentacji zabraknąć też tańca, pełnego temperamentu i uroku hiszpańskiego flamenco, ale nie tylko.

W szczelinach istnienia - nieco filozoficzny tytuł, wprowadza odbiorców w przebogaty świat kolorów prac Rozalii Nowak.W niejednoznaczności jej obrazów każdy może odnaleźć coś bardzo oczywistego, ale i jednocześnie przenieść się  w cudownie barwną nieskończoność... Wszystko zależy od  wrażliwości i umiejętności spojrzenia na sztukę autorki, tak bliską ale i daleką- słowem nierealistyczną. Obrazy bardzo kobiece, w większości przedstawiające i opowiadające o kobiecie.

 Autorkom gratulujemy wystawy!

 

Zapraszamy do miłych wspomnień z wernisażu,  na zdjęciach Anny Przybylskiej.

Poniżej fotorelacja Jerzego Nowaka.

https://plus.google.com/photos/116090530914748207521/albums/6179650271511558513

< lista PBG Gallery

Newsletter

PBG na Facebook PBG na YouTube

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016 – zwanym dalej „Rozporządzeniem”) informuję, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest PBG SA z siedzibą w Wysogotowie, ul. Skórzewska 35, 62-081 Przeźmierowo.
  2. Możesz skontaktować się z Administratorem pisząc na adres e-mail: polska@pbg-sa.pl /Możesz skontaktować się z Administratorem za pośrednictwem powołanego przez niego Inspektora Ochrony Danych pisząc na adres e-mail: iodo@gkpbg.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu subskrypcji do newslettera na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
  4. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą do momentu żądania usunięcia z subskrypcji.
  5. Odbiorcami Pani/Pana danych będą osoby upoważnione przez Administratora tj. pracownicy i współpracownicy, którzy muszą mieć dostęp do danych aby wykonywać swoje obowiązki oraz dostawcy Administratora, którym Administrator powierza przetwarzanie danych osobowych na mocy i w oparciu umowy powierzenia i zgodnie z wymogami art. 28 RODO (miedzy innymi: dostawy usług IT).
  6. Podanie danych osobowych ma charakter dobrowolny, jednakże odmowa ich podania uniemożliwia przesłanie Pani/Panu newslettera.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od Administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych.
  8. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  9. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.