FB

mobile

PBG Gallery

Wystawa zbiorowa; tytuł wystawy: Artyści z Poznania, wernisaż 8 sierpnia 2014 godz. 18.00, Skalar Office Center , finisaż 22 sierpnia godz.18.00

Zapraszamy serdecznie do Skalar Office Center! Poznań, ul. Górecka 1

SZTUKA I MUZYKA NA ŻYWO                                                                                               

Finisaż wystawy 22 sierpnia godz.18.00

KONCERT PIOTRA KUŻNIAKA – ZŁOTE PRZEBOJE CZESŁAWA NIEMENA

Piotr Kuźniak - wokalista, kompozytor i multiinstrumentalista. Członek i solista Poznańskich Słowików . W 1993 roku  po reaktywacji Trubadurów  zastąpił Krzysztofa Krawczyka.  Sporą popularność przyniosły mu interpretacje piosenek Czesława Niemena.  Od 2012 również członek zespołu "Poznakowski Band".

 

WYSTAWA  ARTYŚCI Z POZNANIA   /8.08 – 30. 09.2014/

Fundacja PBG I PBG Gallery udostępniły kilku artystom poznańskim znakomitą przestrzeń w Centrum Biznesowym  Skalar w Poznaniu.8 sierpnia odbyło sie otwarcie wystawy, 22 sierpnia uroczysty finisaż.

Zapraszamy na wystawę w kilku przestrzennych salach na 3 piętrze  nowoczesnego budynku Skalara. Jedenastu artystów poznańskich  zaaranżowało tę artystyczną przestrzeń w sposób niezwykle interesujący.  Z pewnością zaciekawi   Państwa  malarstwo, blisko 80 obrazów, wiklina- zachwycające wielkoformatowe formy, małe formy rzeźbiarskie oraz płaskorzeźby.

Pomysłodawcą wystawy i głównym animatorem działań związanych z jej organizacją  jest Mariusz  Frankowski, autor obrazów, które tworzy  zafascynowany tzw. malarstwem komputerowym. W wyrazistych formach i kolorach przekazuje swoje artystyczne wrażenia postrzegania świata  i ludzi. Zaprosił  on do wspólnej wystawy kilku innych artystów, przyjaciół,  rodem z Poznania  i bardzo związanych z Poznaniem. Sam mieszka  i pracuje nie tylko w Poznaniu  ale i w Berlinie. Piotr Sonnewend i Ilona Górecka- Sonnenwend  to także artyści tworzący w Niemczech.Niezwykle interesujące prace artysty Piotra  zamykają się w czerni i bieli, w kręgu ludzkiego ciała- wykonane  w ciekawej technice grafitu. Ilona Górecka – Sonnenwend pokazuje ciekawe, emanujace lekkoscią  malarstwo o tematyce kobiecej.

Iwona Bis, koordynator projektów PBG Gallery, reprezentująca Fundację PBG   przedstawiła swoje malarskie portrety. Oceńcie Państwo sami jak doskonale przemawiają one do odbiorcy.

Joanna Bobrzyk pokazuje  kilkanaście ciekawych  prac w technice olejnej, które, poprzez koncepcję formy, mogą  spełniać rolę  edukacyjno-terapeutyczną.  

Profesor  Uniwersytetu  Adama Mickiewicza w Poznaniu Jędrzej Stępak  tworzy wiklinowe, niespotykane  formy przestrzenne. Prace tego znanego artysty formy, znakomicie wpisały się w  scenerię  tego miejsca. Zapraszamy, by je podziwiać i otwierać przestrzenie, naszej wyobraźni.

Wiklinowym formom towarzyszą  abstrakcyjne obrazy profesora Edwarda Gąsiora  z Wydziału Pedagogiczno- Artystycznego w Kaliszu działającego przy Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Abstrakcja w malarstwie jest dla profesora pojęciem pogłębionym nie tylko w praktyce ale i w teorii.   

Przemysław Kaleński, znany poznański artysta zaprasza na spotkanie ze swoim urzekającym malarstwem. Klimat i emocjonalność  jego prac wyraża, przede wszystkim, piękna, stonowana kolorystyka.

Małe formy rzeźbiarskie Kazimierza Rafalika są równie interesujące jak jego obrazy wykonane w technice komputerowej.Rzeźby  zadziwiają  nie tylko formą ale i pomysłowością połączeń użytego tworzywa. 

Andrzej Strabel  prezentuje  bardzo ciekawe realistyczne  płaskorzeźby o różnorodnej tematyce.Niezwykła precyzja prac wykonanych w drewnie często podkreślona jest złotem, czernią i innymi barwami.

Na wystawie można również obejrzeć akrylowe martwe natury oraz rysunki  Lidii Prętkiej, która gorąco pozdrawia wszystkich artystów i gości.

Zapraszamy do obejrzenia prac artystów oraz zdjęć ze spotkań  8 sierpnia - wernisaż i 22  sierpnia- finisaż , kiedy to spotkanie uświetnił koncert Piotra Kuźniaka. Autorem zdjęć jest Kazimierz Rafalik.

.

< lista PBG Gallery

Newsletter

PBG na Facebook PBG na YouTube

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016 – zwanym dalej „Rozporządzeniem”) informuję, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest PBG SA z siedzibą w Wysogotowie, ul. Skórzewska 35, 62-081 Przeźmierowo.
  2. Możesz skontaktować się z Administratorem pisząc na adres e-mail: polska@pbg-sa.pl /Możesz skontaktować się z Administratorem za pośrednictwem powołanego przez niego Inspektora Ochrony Danych pisząc na adres e-mail: iodo@gkpbg.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu subskrypcji do newslettera na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
  4. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą do momentu żądania usunięcia z subskrypcji.
  5. Odbiorcami Pani/Pana danych będą osoby upoważnione przez Administratora tj. pracownicy i współpracownicy, którzy muszą mieć dostęp do danych aby wykonywać swoje obowiązki oraz dostawcy Administratora, którym Administrator powierza przetwarzanie danych osobowych na mocy i w oparciu umowy powierzenia i zgodnie z wymogami art. 28 RODO (miedzy innymi: dostawy usług IT).
  6. Podanie danych osobowych ma charakter dobrowolny, jednakże odmowa ich podania uniemożliwia przesłanie Pani/Panu newslettera.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od Administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych.
  8. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  9. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.