FB

mobile

PBG Gallery

W rytmie jazzu - wystawa artystów poznańskich, wernisaż 12.09.2020 godz. 16.00, Stary Browar obok Szachownicy

Szanowni Państwo 

II WYSTAWA POZNAŃSKICH ARTYSTÓW - W RYTMIE JAZZU  to  wystawa, organizowana już po raz  kolejny  przez Fundację PBG i PBG Gallery oraz Wielkopolskie Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego w Starym Browarze. To także wystawa towarzysząca XII EDYCJI POZNAŃ OLD JAZZ FESTIVAL. Pomysł  połączenia muzyki ze sztuką narodził się w ubiegłym roku a wystawa odniosła duży sukces.Do udziału w tegorocznej prezentacji  organizatorzy zaprosili 15 artystów poznańskich. Wsród eksponowanych  prac wiele jest  takich, które  odnoszą się do jazzowych rytmów. Wystawa bardzo interesująca, dostępna od 7 do 14 września w Galerii Stary Browar tuż obok Szachownicy.

Przy rytmach starego jazzu, doceniając kunszt zaproszonych muzyków z Polski i zagranicy,  w gościnnym Starym Browarze, proponujemy Państwu niecodzienne spotkanie muzyki ze sztuką. Podziwiać tu można współczesne malarstwo, fotografię a także dzieła z tkaniny artystycznej.

Autorzy wystawy

IWONA BIS, AGATA DOROBEK, PAWEŁ FLIEGER, MARIUSZ FRANKOWSKI, PAWEŁ KIEŁPIŃSKI,   JERZY ŁUCZAK, JAKUB MALINOWSKI, WŁODZIMIERZ MAZANKA, KRZYSZTOF MUSIAŁ,   MARIA GOSTYLLA-PACHUCKA, MATEUSZ PIETROWSKI, LIDIA PRĘTKA, PIOTR SOROKA,  JĘDRZEJ  STĘPAK,   MAŁGORZATA  WIŚNIEWSKA

Artyści, wykładowcy poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego - młodzi, uznani i spełniający się artystycznie obok tych znanych już i docenianych w Europie i na świecie, dzięki talentowi  i doświadczeniu. Także artyści samodzielnie uprawiający ten zawód, uczestnicy licznych wystaw, pokazów, festiwali, targów i plenerów, nagradzani w Polsce i na świecie. Wreszcie są w tym gronie pasjonaci sztuki jak również mecenasi i promotorzy poznańskich artystów, którzy również realizują się artystycznie.

Wystawa pod Patronatem Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków. 

Serdecznie zapraszają Artyści i Organizatorzy 

 

 12 WRZEŚNIA O GODZ.16.00 STARY BROWAR OBOK  SZACHOWNICY

 

WŁODZIMIERZ MAZANKA 

Włodzimierz Mazanka urodził się w 1951 roku w Piaskach. Absolwent Liceum Plastycznego  w Poznaniu. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Dyplom uzyskał w 1976 roku w pracowni prof. Tadeusza Brzozowskiego. Zajmuje się malarstwem. Przez wiele lat zaangażowany w poznańskim oddziale Związku Polskich Artystów Plastyków. Swoje prace pokazuje na wystawach w Polsce i zagranicą, zdobywając liczne nagrody.

PAWEŁ FLIEGER 

Urodził się w 1979 roku. W roku 2000 rozpoczął studia w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Malarstwa, oraz studia równoległe na Wydziale Grafiki Warsztatowej. W 2005 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem, w Pracowni Malarstwa sztalugowego profesora Jana Świtki. Trzy lata później obronił pracę magisterską z wyróżnieniem na Wydziale Grafiki, pod kierunkiem profesora Grzegorza Nowickiego. Od 2005 roku pracuje na stanowisku asystenta w Pracowni Rysunku Anatomicznego, prowadzonej przez dr hab. Sławomira Kuszczaka. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.W 2011 roku uzyskał stopień doktora sztuk pięknych.

MAŁGORZATA WIŚNIEWSKA 

Małgorzata Wiśniewska jest znanym w Wielkopolsce mecenasem sztuki, wspiera i promuje artystów, pokazując ich prace w Polsce i zagranicą. Ceni sztukę współczesną i dawną. PBG Gallery w Wysogotowie i Skalar Office Center w Poznaniu to galerie sztuki działające od kilkunastu lat z jej inicjatywy w ramach Fundacji PBG. Artystka z zamiłowania, fotografuje, zawsze dostrzegając piękno natury. Zafascynowana poznawaniem i podziwianiem przyrody, tworzeniem. Aparat w jej rękach to coś zupełnie naturalnego. To co dostrzega w  naturze własnym okiem i wrażliwością kadruje obiektywem, a potem z satysfakcją i nieukrywaną radością odkrywa na nowo utrwalony fragment. Lubi dzielić się impresjami fotograficznymi z licznych podróży, pokazując swoje prace na wielu wystawach w kraju. Jej pasją jest także malowanie miniaturowych akwarel. Zasłużona dla kultury w Wielkopolsce - to honorowy tytuł przyznany jej przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu.

MARIUSZ FRANKOWSKI 

Mariusz Frankowski zajmuje się malarstwem, wizualizacją, grafiką reklamową, digital‐painting. Studia: PWSSP w Poznaniu (Wydział Architektury Wnętrz) -1982; Akademia Medialna w Berlinie-2000; Akademia Europejska, Berlin -2004.Od lat fascynuje go kultura, religia i medycyna tybetańska. Członek World Artist for Tibet z siedzibą w Nowym Jorku. Wiele dni w roku spędza w podróży (Europa, Azja, Ameryka) i pod żaglami, gdzie jest kapitanem na jachtach .Bierze aktywny udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych.

PAWEŁ KIEŁPIŃSKI 

Profesor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu - Wydział Rzeźby i Działań Przestrzennych - X Pracownia Rzeźby (dawniej II Pracownia Tkaniny Artystycznej) prof. Andrzeja Banachowicza. Urodzony w 1969 roku w Poznaniu. W latach 1989 – 1994 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu na Wydziale Wychowania Plastycznego. W 1994 roku uzyskał dyplom magistra sztuki z zakresu Wychowania Plastycznego i Tkaniny Artystycznej w Pracowni Tkaniny Artystycznej prof. Andrzeja Banachowicza. W roku 2003 uzyskał tytuł naukowy doktora sztuki w dziedzinie Sztuki Plastyczne. W 2011 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego. Od 2011 roku członek Uczelnianej Rady ds. Zapewnienia Jakości Kształcenia w UAP. Od 2012 wybrany Prodziekanem Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych UAP.

LIDIA PRĘTKA  

Jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoje marzenie  o malowaniu zaczęła spełniać na zajęciach Uniwersytetu Artystycznego III Wieku przy UAP  w Poznaniu. Tworzy w wielu technikach. Bliskie jej są - rysunek, malarstwo akrylowe i olejne. Uważa, że wybór tworzywa plastycznego pozwala na odkrywanie niepowtarzalnych efektów. W malarstwie fascynują ją swoista swoboda, nieograniczone możliwości kreacji. Uczestniczka wielu wystaw i plenerów krajowych i międzynarodowych. Manager PBG Gallery, promuje  artystów i działania twórcze artystycznego środowiska Poznania i Wielkopolski.  Od kilku lat zaangażowana w organizację ogólnopolskiego konkursu Poznański Salon Robinsonada.

MARIA GOSTYLLA-PACHUCKA 

Maria Gostylla-Pachucka jest absolwentką wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni profesora Eugeniusza Gepperta. Jako artystka wszechstronna uprawia zarówno tkactwo artystyczne jak i rysunek oraz malarstwo akwarelowe. Jest także pianistką a  nauczanie  w szkole muzycznej było przez lata jej drugim zawodem. Jej gobeliny, których do tej pory powstało już kilkaset, urzekają swoją przejrzystością i pozorną prostotą, eksponując walory wykorzystywanego tworzywa. Kocha sztukę tworzenia, kolory i muzykę. Swoje prace artystka prezentowała na około dwustu wystawach indywidualnych, w Polsce i w Europie. Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi RP.

AGATA DOROBEK  

Agata Dorobek jest absolwentką malarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych  w Poznaniu. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowni rysunku prof. Wojciecha Müllera w 1993 roku. Ukończyła również  studia magisterskie na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego. Wielokrotnie nagradzana  i wyróżniana na krajowych i międzynarodowych konkursach. Tworzy obrazy, rysunki, grafiki, ilustracje, fotografie oraz tkaninę artystyczną. Zilustrowała kilkadziesiąt książek dla dzieci i młodzieży.

JAKUB MALINOWSKI

Jakub Malinowski urodził się w 1985 roku w Trzebiatowie. Absolwent Wydziału Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Dyplom magisterski z wyróżnieniem uzyskał w 2011 roku w XI Pracowni Malarstwa prof. Marka Przybyła. Od 2011 roku pracował jako asystent w VII Pracowni Rysunku UAP prowadzonej przez prof. Bogdana Wegnera. W 2016 roku uzyskał tytuł doktora. Od roku akademickiego 2016/17 pełni funkcję p.o. kierownika VII Pracowni Rysunku. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem.

JERZY ŁUCZAK  

Jerzy Łuczak urodzony 25.01.1949 r. w Poznaniu. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu - Wydział Malarstwa. Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Rysunku  prof. Macieja Haufy. Ważniejsze wystawy:  1992 - Galeria "U Jezuitów", 1993  - Galeria "Book Service", 1996  - Galeria "Cztery Kąty" Nowy Tomyśl,  1996 - Galeria "Betina" Holandia,  1997 - Galeria Miejska w Mosinie, 2002  - Galeria Sztuki Współczesnej PROFIL Centrum Kultury Zamek, 2009 - Galeria "BEKOS" 2009 - Wystawa z okazji  Europejskiego Spotkania  Młodzieży (Taizé) w Poznaniu - Kościół pw.  Zmartwychwstania Pańskiego, 2012 - Art Bekos, 2013 - Muzeum Archidiecezjalne w Poznaniu, 2014 -Galeria Miejska Mosina, 2015 - Galeria Oaza Kórnik. Od 2006 r. stała ekspozycja w Schronie Kultury  "Europa" w Poznaniu oraz w Hotelu Inter Sport Sobieski Poznań.

JĘDRZEJ STĘPAK

Jędrzej Stępak urodził się w 1953 roku . Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Dyplom otrzymał w 1978 roku w pracowni gobelinu  prof. Magdaleny Abakanowicz i pracowni plakatu Waldemara Świerzego. Zajmuje się plakatem, tkaniną, wikliną, rzeźbą , scenografią i sztuką performance. Jędrzej Stępak to artysta formy. W 20001 roku obronił pracę doktorską u prof. Drążkiewicza na Akademii Sztuk Pięknych  w Poznaniu. Od 1979 roku prowadzi Pracownię Gobelinu a do 2004 także Pracownię Form Wizualnych w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Od 1999 roku kieruje również Pracownią Form Przestrzennych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

KRZYSZTOF MUSIAŁ

Krzysztof Musiał urodzony 29.02.1972 w Słubicach. Absolwent Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej Schola Posnaniensis w Poznaniu  2001 roku. Dyplom z wyróżnieniem z malarstwa  u prof. J. Świtki oraz aneks z malarstwa ściennego w pracowni prof. M. Łubowskiego. Ponadto absolwent Wydziału Edukacji Artystycznej ASP w Poznaniu w 2003 roku. Pracuje jako instruktor rysunku i malarstwa w MDK nr 2 w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem, wystawia swoje prace w Polsce i zagranicą, wielokrotnie nagradzany.

PIOTR SOROKA 

Prezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego. Z wykształcenia Piotr Soroka jest plastykiem i przez wiele lat pracował w Pracowniach Konserwacji Zabytków jako konserwator dzieł sztuki - malarstwa i rzeźby polichromowanej. Po raz ostatni z konserwacją zabytków miał kontakt w roku 1998. Wtedy zapadła decyzja, że trzeba jednak rozwijać Dixie Company. Jest perkusistą w tym zespole. Należy do czołówki muzyków jazzowych w Polsce. Od 12 lat zajmuje się organizacją Poznań Old Jazz Festival, cieszącym się dużym zainteresowaniem poznaniaków, miłośników jazzu tradycyjnego w Polsce i zagranicą.

MATEUSZ PIETROWSKI 

Malarz, zajmuje się również rysunkiem, fotografią oraz warsztatami twórczymi. W latach 2010–2015 studia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu: 2010–2013 studia I stopnia, Wydział Edukacji Artystycznej, wybrane specjalności Pedagogika Sztuki oraz Artystyczna w zakresie Malarstwa; 2013 dyplom licencjacki z malarstwa część praktyczna w pracowni prof. G. Ratajczyka oraz część teoretyczna pod kierunkiem dr Jakuba Żmidzińskiego; 2013–2015 studia II stopnia, Wydział Malarstwa (obecnie Wydział Malarstwa i Rysunku);2015 dyplom magisterski z malarstwa część praktyczna w pracowni prof. Grzegorza Ratajczyka oraz część teoretyczna pod kierunkiem dr hab. Renaty Rogozińskiej. Od 2015 roku pracuje jako asystent w XIII Pracowni Malarstwa na Wydziale Malarstwa i Rysunku UAP.

IWONA BIS 

Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu, Politechniki Poznańskiej  oraz Papieskiego Wydziału Teologicznego. Malarstwa uczyła się pod okiem profesora Edmunda Łubowskiego, rysunku w pracowni profesora Józefa Drążkiewicza na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz u artystki Agnieszki Balewskiej. W1969 roku została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu PKO na opracowanie plakatu. Wielokrotnie nagradzana  w Salonie Wielkopolskim i Poznańskim Salonie Robinsonada. Od wielu lat związana jest z Wielkopolskim Związkiem Artystów Plastyków oraz Stowarzyszeniem Ekoart. Aktualnie prezes Stowarzyszenia Plastyków i Fotografików Dedal z siedzibą w Poznaniu. Realizuje projekty związane z działaniami artystycznymi, wystawienniczymi, aranżuje, organizuje wystawy, projektuje zaproszenia, katalogi, promuje sztukę innych artystów. Wyróżniona odznaką honorową za zasługi dla województwa Wielkopolskiego.

< lista PBG Gallery

Newsletter

PBG na Facebook PBG na YouTube

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016 – zwanym dalej „Rozporządzeniem”) informuję, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest PBG SA z siedzibą w Wysogotowie, ul. Skórzewska 35, 62-081 Przeźmierowo.
  2. Możesz skontaktować się z Administratorem pisząc na adres e-mail: polska@pbg-sa.pl /Możesz skontaktować się z Administratorem za pośrednictwem powołanego przez niego Inspektora Ochrony Danych pisząc na adres e-mail: iodo@gkpbg.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu subskrypcji do newslettera na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
  4. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą do momentu żądania usunięcia z subskrypcji.
  5. Odbiorcami Pani/Pana danych będą osoby upoważnione przez Administratora tj. pracownicy i współpracownicy, którzy muszą mieć dostęp do danych aby wykonywać swoje obowiązki oraz dostawcy Administratora, którym Administrator powierza przetwarzanie danych osobowych na mocy i w oparciu umowy powierzenia i zgodnie z wymogami art. 28 RODO (miedzy innymi: dostawy usług IT).
  6. Podanie danych osobowych ma charakter dobrowolny, jednakże odmowa ich podania uniemożliwia przesłanie Pani/Panu newslettera.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od Administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych.
  8. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  9. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.