FB

mobile

PBG Gallery

Tytuł wystawy: "Lech Poznań w Europejskich Pucharach- ze zbiorów poznańskich kiboli", wernisaż : 21 marca 2016 godz. 18.00, PBG Gallery Skalar Office Center

PBG Gallery Skalar Office Center zaprasza serdecznie na wystawę pt. "Lech Poznań w Europejskich Pucharach - ze zbiorów poznańskich kiboli". Będzie to z pewnością inetersujące wydarzenie dla sportowców, miłosników Klubu a przede wszystkim poznańskich kibiców KKS LECH. Pomysłodawcą wydarzenia jest dlugoletni i wierny kibic LECHA - pan Wojciech Dera.

Wernisaż był wyjatkowym spotkaniem sportowców Poznańskiego LECHA, przede wszystkim piłkarzy ale także siatkarzy, koszykarzy, hokeistów na trawie.Wystawa  wzbudziła duże zainteresowanie i zgromadziła licznie przedstawicieli poznańskich mediów sportowych, dzienników i portali internetowych.

Gościem honorowym był wojewoda poznański pan Zbigniew Hoffmann - także zapalony "kibol" piłkarskiego  klubu sportowego Lech.

Wystawa była prezentacją pamiątek, trofeów, publikacji, piłek, butów, pucharów i wszelkich  gadżetow związanych z Lechem z lat kiedy to Lech  występował  w europejskich spotkaniach pucharowych .W  okresie 1978-2015  takich spotakań było az 69!

Atrakcją wernisażowego spotkania był uczeń poznańskiej szkoly muzycznej, który zagrał na trąbce hymn poznańskiego Klubu - a więc zabrzmiało także : "W górę serca, niech zwycięża Lech..." 

Zapalony i wierny kibic PKS Lech, pan Wojciech Dera,  od wielu lat pielęgnuje swoją pasję i dzieli się nią z innymi. Warto dowiedzieć się o nim więcej. Zapraszamy do lektury. Pozniżej także relacja fotograficzna z wernisażu. 

Jak przystało na syna "maszynisty PKP I klasy" całe życie dopinguję Kolejorza.
Mój debiut na stadionie (który pamiętam; byłem wcześniej, ale pamięć nie dopisuje) nastąpił 31.05.1969 roku, tak więc kończę 47 sezon, dopingując Lecha. Przeżyłem z zespołem mecze nawet w III lidze, więc pojedyncze porażki irytują mnie góra 36 godzin.
W podróżach za zespołem zwiedziłem stadiony w całej Polsce, za wyjątkiem trzech : Stali Rzeszów. Legii Warszawa i Jagiellonii Białystok.
Najdalsza zaś wyprawa powiodła mnie na mecz aż do Kazachstanu.
Do tej pory obejrzałem 860 meczów Lecha Poznań.
Do LBC przy klubie w piramidzie sponsorskiej byłem od 2002 roku. W sierpniu 2004 jako jeden z członków założycieli, powołałem do życia Stowarzyszenie Lech Business Club, w którym jako członek zarządu pracowałem do rozwiązania Stowarzyszenia.
W październiku 2005 zorganizowałem spotkanie pod nazwą "Rodzina Kolejorza zawsze razem". Owocem dwumiesięcznej pracy było spotkanie 356 piłkarzy, trenerów, działaczy na IV trybunie naszego stadionu. Radość sportowców z możliwości spotkania się, czasem po wielu latach, była dla mnie największą zapłatą, i… poczuciem dumy.
W październiku 2008 roku zorganizowałem spotkanie "KKS Lech Poznań - FC Barcelona, 20 lat później" z udziałem 78 osób. I znowu wielka radość sportowców, słowa podziękowania w moim kierunku, piękna odznaka i program, to pozostałość po tym wydarzeniu.
Prze te wszystkie lata sukcesywnie powiększałem zbiory pamiątek sportowych. Zdopingowany przez znajomych, zdecydowałem się pokazać część kolekcji pod nazwą "Lech Poznań w Europejskich Pucharach-ze zbiorów Poznańskich Kiboli". Spotkanie się sportowców Kolejowego Klubu, ale również pokazanie,  że synonim słowa "Kibol" w Poznaniu to nie tylko wizerunek kreowany przez ogólnopolskie media, to wierne kibicowanie, czasami sposób na życie. Mam nadzieję że wydarzenie to będzie przyczynkiem do rozmów nt. powstania klubowego muzeum i zdopinguje inne gremia kiboli w naszym mieście do pokazania swoich kolekcji.
Pozdrawiam
Wojciech Dera


ZAPRASZAMY!

< lista PBG Gallery

Newsletter

PBG na Facebook PBG na YouTube

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016 – zwanym dalej „Rozporządzeniem”) informuję, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest PBG SA z siedzibą w Wysogotowie, ul. Skórzewska 35, 62-081 Przeźmierowo.
  2. Możesz skontaktować się z Administratorem pisząc na adres e-mail: polska@pbg-sa.pl /Możesz skontaktować się z Administratorem za pośrednictwem powołanego przez niego Inspektora Ochrony Danych pisząc na adres e-mail: iodo@gkpbg.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu subskrypcji do newslettera na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
  4. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą do momentu żądania usunięcia z subskrypcji.
  5. Odbiorcami Pani/Pana danych będą osoby upoważnione przez Administratora tj. pracownicy i współpracownicy, którzy muszą mieć dostęp do danych aby wykonywać swoje obowiązki oraz dostawcy Administratora, którym Administrator powierza przetwarzanie danych osobowych na mocy i w oparciu umowy powierzenia i zgodnie z wymogami art. 28 RODO (miedzy innymi: dostawy usług IT).
  6. Podanie danych osobowych ma charakter dobrowolny, jednakże odmowa ich podania uniemożliwia przesłanie Pani/Panu newslettera.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od Administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych.
  8. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  9. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.