FB

mobile

PBG Gallery

"Koncepcje zmienności", wystawa malarstwa Wojciecha Więckowskiego, wernisaż 06.03.2019 godz. 12.00

Zapraszamy na wystawę młodego artysty, pochodzącego z Poznania, który aktualnie mieszka i tworzy w Poznaniu. Malarz jest także gitarzystą. OKONCEPCJE ZMIENNOŚCI- wernisaż wystawy malarstwa Wojtka Więckowskiego.

 

Na wystawie zaprezentowane zostaną wyselekcjonowane prace artysty z ostatnich lat powstałych w pracowniach w Berlinie, wielkopolskim lesie i Warszawie.Począwszy od wczesnych obrazów utrzymanych w stylistyce ekspresjonizmu abstrakcyjnego, jak i te najnowsze, surrealistyczne, organiczne abstrakcje.

Tradycyjnie, w przypadku Wojtka Więckowskiego wystawę otworzy improwizowany koncert gitarowy z towarzyszeniem projekcji multimedialnej.

Tytuł wystawy odnosi się do próby retrospektywnego spojrzenia na zmiany jakie zachodzą na przestrzeni lat w technologii i metodologii pracy nad dziełem malarskim w kontekście i relacji do sposobu tworzenia muzyki, miejsca zamieszkania, wewnętrznych poszukiwań duchowych i intelektualnych, a także własnej tożsamości i podejmowanych prób komunikacji ze światem.

Obrazy dostępne będą na sprzedaż.

Wojtek Więckowski-ur.1984 w Poznaniu. Malarz i gitarzysta.

Swoje obrazy tworzy na płótnie stosując szeroką gamę technik akrylowych, olejnych oraz elementy monotypii.

Do abstrakcyjnych dzieł malarskich nagrywa instrumentalne improwizacje muzyczne.

Absolwent PLSP w Poznaniu. Członek ZPAP, ZPARP, ZAiKS i STOART. Jeszcze w szkole średniej odbył praktyki u słynnego malarza Tomasza Sętowskiego.

Artystyczne projekty realizował we Francji (Paryż, festiwal w Avignon), Niemczech (Berlin, Hamburg), USA (Houston, Tx), Australii (Canberra, Brisbane, Sydney), Wielkiej Brytanii (Londyn), Belgii (Mons), Hiszpanii (Targi sztuki i wystawa zbiorowa w Barcelonie) i w całej Polsce. Współpracował z artystami różnych dziedzin sztuki z całego świata.

Wystawiał i grał w muzeach, teatrach, bibliotekach, galeriach, klubach muzycznych, firmach, domach kultury, podczas festiwali i w przeróżnych przestrzeniach publicznych. Jego obrazy, nagrania, wywiady i artykuły pojawiały się w wielu mediach, telewizji i radio (I, II, III program polskiego radia, Polska The Times, JAK czasopismo bardzo kulturalne, Art&Business, TVP, TV5 Monde, WTK itp.)

W latach 2013 i 2014 prowadził w Berlinie autorską galerię Abstrosphere, a w 2014 w Poznań City Center.

Mieszka i tworzy w Warszawie.

Więcej informacji o Artyście

www.wojtekwieckowski.comprócz prezentacji swoich prac zaproponował  uczestnikom wernisażu koncert na gotarze z multimedialnym pokazem swoich prac. 

< lista PBG Gallery

Newsletter

PBG na Facebook PBG na YouTube

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016 – zwanym dalej „Rozporządzeniem”) informuję, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest PBG SA z siedzibą w Wysogotowie, ul. Skórzewska 35, 62-081 Przeźmierowo.
  2. Możesz skontaktować się z Administratorem pisząc na adres e-mail: polska@pbg-sa.pl /Możesz skontaktować się z Administratorem za pośrednictwem powołanego przez niego Inspektora Ochrony Danych pisząc na adres e-mail: iodo@gkpbg.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu subskrypcji do newslettera na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
  4. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą do momentu żądania usunięcia z subskrypcji.
  5. Odbiorcami Pani/Pana danych będą osoby upoważnione przez Administratora tj. pracownicy i współpracownicy, którzy muszą mieć dostęp do danych aby wykonywać swoje obowiązki oraz dostawcy Administratora, którym Administrator powierza przetwarzanie danych osobowych na mocy i w oparciu umowy powierzenia i zgodnie z wymogami art. 28 RODO (miedzy innymi: dostawy usług IT).
  6. Podanie danych osobowych ma charakter dobrowolny, jednakże odmowa ich podania uniemożliwia przesłanie Pani/Panu newslettera.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od Administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych.
  8. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  9. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.