FB

mobile

PBG Gallery

Jan Wojciech Malik; tytuł wystawy: "Inspiracje fotograficzne w malarstwie Jana Wojciecha Malika"; wernisaż 21.01.2013

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy malarstwa - pierwszy w roku 2013, inaugurujący kolejny Rok Artystyczny w PBG Gallery. Autorem wystawy i bohaterem wernisażu będzie znany i ceniony malarz poznański JAN WOJCIECH MALIK. Podziwiać będziemy jego obrazy  Wielkie, Miniaturowe i Nagradzane.
Poznański artysta pokazuje na akrylowych wielkoformatowych płótnach codzienne "pozy uliczne", anonimowe fragmenty postaci, fragmenty rekwizytów towarzyszących przechodniom i...  niech resztę dopowie sama wystawa.
 
Zapraszamy!  Do zobaczenia w Galerii! Wystawa czynna będzie do 29 marca.
 
 

Jan Wojciech MALIK : Laureat  wielu konkursów i festiwali sztuki : nagroda Ministra Kultury i Sztuki dla Młodego Twórcy na  Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego  w Szczecinie w 1978 r. i  III nagrody w 1998 r.  Laureat  Srebrnego Medalu i Nagrody Przyjaźni i Pokoju  na II-m Biennale Sztuki Europa-Azja w Ankarze w Turcji w 1988 r. Wielokrotny laureat Konkursu na Obraz im.Jana Spychalskiego w Poznaniu.

24 wystawy indywidualne malarstwa w Polsce i udział w ponad  150 wystawach malarstwa polskiego  w  Polsce i na świecie: Londyn, Praga, Berlin, Sofia, Ankara, Chicago, NY.  Urodzony w Poznaniu w 1951 r. , malarstwo studiował na Uniwersytecie Artystycznym /dawniej PWSSP/ w Poznaniu w latach 1969-75 w pracowniach prof.prof. Tadeusza Brzozowskiego, Stanisława Teisseyre’a , Jana Berdyszaka  oraz Andrzeja Kurzawskiego i Andrzeja Jeziorkowskiego. Prace w zbiorach Muzeum Narodowego w Poznaniu i  Szczecinie i wielu kolekcjach prywatnych.  Pracował jako starszy wykładowca na Uniwersytecie im.A.Mickiewicza. Rzeczoznawca Ministra Kultury RP. Tworzy w Poznaniu. Pobyty studyjne w  Rosji  i  USA. Członek  ZPAP od 1976 r. Uczestnik ruchu Ekoart od 1977r.  Maluje monumentalne obrazy i miniatury. Przedstawia  rzeczywistość w kolorze szarym i czarnym z dodatkiem odrobiny zmieszanej  czerwieni.... Czasami jednak używa całej palety barw...

 Włodzimierz Nowaczyk  Kurator Galeri Sztuki Współczesnej w Muzeum Narodowym w Poznaniu napisał w katalogu wystawy indywidualnej w Galerii Arsenał w Poznaniu w 2008 r. :  „Malarzem    niedostrzeganej codzienności jest Jan Wojciech Malik” .

  www.malik.art.pl

  Ważniejsze wystawy:

1976 BWA w Poznaniu, III Ogólnopolski Konkurs  im. J. Spychalskiego . laureat III nagrody

1978 BWA Szczecin „IX Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego” laureat nagrody Ministra Kultury dla  

          Młodego Twórcy

1977 Muzeum Narodowe w Poznaniu „ Młodzi Dzisiaj”

1979 Muzeum Narodowe w Krakowie „ Polaków  Portret Własny”

1981 BWA w Poznaniu „Tadeusz Brzozowski – uczniowie i przyjaciele”

1986 Muzeum Narodowe w Poznaniu „Artyści Poznania 1945-1986”

1987 BWA Poznań „ XIII Ogólnopolski  Konkurs na Obraz im. J. Spychalskiego” II nagroda

1988 Muzeum Sztuki – Ankara Turcja, II Biennale Sztuki Europa- Azja , laureat Srebrnego Medalu

          i  nagrody  Przyjaźni i Pokoju

1990 BWA w Poznaniu  wystawa indywidualna malarstwa

1998 XXII Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie, III nagroda

2007 Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie „Obraz Życia – malarstwo polskie od 1946 do dzisiaj”

2008 Galeria Miejska Arsenał w Poznaniu : „Poznaj Malarstwo” wystawa  indywidualna

2008 Galeria „ u Jezuitów” w Poznaniu  „Przestrzeń  Sztuki ,  Przestrzeń  Natury”

2009   „Qaudro-Art” II Międzynarodowe Biennale Obrazu w Łodzi

2010  IV Biennale Sztuki „Tożsamość” Poznań, Galeria  ZPAP Szyperska

2010  8. Triennale Małych Form Malarskich Toruń 2010, Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu

2010 Eko City, Galeria Empik Poznań 

2010 „ Pejzaż Polski”  Fundacja Paderewskiego,Kraków

2011 Salon Wielkopolski  Muzeum Ziemi Czarnkowskiej ,Czarnków

2011 Galeria Piano Bar  Stary Browar Poznań, wystawa indywidualna malarstwa

2011 Muzeum Mangha Kraków „Wielkie Serce”

2012 Uniwersytet im.A.Mickiewicza w Poznaniu  „Ogród Botaniczny, Ogród Sztuki”

2012  V Biennale Sztuki „ Ślad Istnienia”  Galeria Profil CK Zamek ,Poznań

< lista PBG Gallery

Newsletter

PBG na Facebook PBG na YouTube

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016 – zwanym dalej „Rozporządzeniem”) informuję, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest PBG SA z siedzibą w Wysogotowie, ul. Skórzewska 35, 62-081 Przeźmierowo.
  2. Możesz skontaktować się z Administratorem pisząc na adres e-mail: polska@pbg-sa.pl /Możesz skontaktować się z Administratorem za pośrednictwem powołanego przez niego Inspektora Ochrony Danych pisząc na adres e-mail: iodo@gkpbg.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu subskrypcji do newslettera na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
  4. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą do momentu żądania usunięcia z subskrypcji.
  5. Odbiorcami Pani/Pana danych będą osoby upoważnione przez Administratora tj. pracownicy i współpracownicy, którzy muszą mieć dostęp do danych aby wykonywać swoje obowiązki oraz dostawcy Administratora, którym Administrator powierza przetwarzanie danych osobowych na mocy i w oparciu umowy powierzenia i zgodnie z wymogami art. 28 RODO (miedzy innymi: dostawy usług IT).
  6. Podanie danych osobowych ma charakter dobrowolny, jednakże odmowa ich podania uniemożliwia przesłanie Pani/Panu newslettera.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od Administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych.
  8. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  9. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.