FB

mobile

PBG Gallery

BRON SAEGER
Tytuł wystawy: "Malowane granie - grane malowanie"
Wernisaż: 5 marca 2010, godz. 14.00
Wystawa czynna: 5.03.2010 - 21.04.2010 w godz. 9.00-17.00

 

Moje małe motto:
Kiedy maluję jestem malarzem.
Kiedy gram jestem muzykiem...
Kiedy myślę jestem filozofem...
Wiem, że można żyć nie malując lub nie grając.
(Można też, nie myśląc. Znajduję codziennie na to dowody!)
Można jednak żyć „inaczej” robiąc to wszystko.

Maluję, gram i myślę dlatego, że chcę przekazać innym moje własne nastroje. Wystawiam obrazy po to, by pokazać co dla mnie jest ważne.
Sam chętnie chodzę na wystawy i koncerty innych artystów, ponieważ to wspaniałe uczucie przeżywać nastroje innych.  Zawsze cieszę się, gdy ktoś znajdzie czas i ochotę na to, by przeżyć coś razem ze mną.

Czuję się spadkobiercą pop-artu, któremu zawdzięczam miłe czasy i wspaniałą artystyczną przygodę, trwającą do dziś. Inne kierunki, style, mody nie zainteresowały mnie na dłużej.
Moje malarstwo, w sensie formalnym, nazywam „pop-strukturą”. Wszystko co nas otacza musieliśmy określić językiem struktur. Sztuka nie jest niczym innym jak zwierciadłem naszych doznań, także zaklętą w strukturach.
Próbuję odpowiedzieć na nurtujące mnie od zawsze pytanie:
„Dlaczego Wszystko jest z Czegoś”

Biografia:
Przyszedłem na świat w Lesznie. Jako Bronisław Leon Modrzyński.
W 1990 przyjąłem pseudonim artystyczny Bron Saeger.
Jestem grafikiem i malarzem, absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych oraz Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecna ASP).

Studiowałem litografię u prof. Lucjana Mianowskiego, malarstwo u prof. Tadeusza Brzozowskiego i projektowanie graficzne u prof. Waldemara Świerzego, gdzie uzyskałem dyplom z plakatu.

Po studiach zajmowałem się m.in. tworzeniem filmów animowanych.
„Figa”, „Galapagos”, „Słodko-kwaśne”, „Donos” to tytuły moich najważniejszych filmów autorskich, przy których pracowałem jako autor scenariusza, projektant grafiki, animator i reżyser. Dla filmu „Słodko-kwaśne” dodatkowo skomponowałem i zrealizowałem muzykę.

Obecnie filmem zajmuję się sporadycznie, koncentrując się w głównej mierze na malarstwie i muzykowaniu. Mieszkam i tworzę w Wiesbaden i Kąkolewie.

W 2000 roku powołałem do życia projekt muzyczny BBB czyli Boogie Bron Band. BBB to zmieniająca się składami formacja bluesowo-rockowa, która wykonuje moje kompozycje. Najczęściej oprawiam muzycznie wernisaże moich wystaw.
W Galerii PBG S.A. wystąpimy w składzie:
Bron Saeger - leader voc., guit.,
Ania Wejman - guit. voc.,
Grzegorz Czarnecki - bass,
Piotr Soroka - drum.

< lista PBG Gallery

Newsletter

PBG na Facebook PBG na YouTube

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016 – zwanym dalej „Rozporządzeniem”) informuję, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest PBG SA z siedzibą w Wysogotowie, ul. Skórzewska 35, 62-081 Przeźmierowo.
  2. Możesz skontaktować się z Administratorem pisząc na adres e-mail: polska@pbg-sa.pl /Możesz skontaktować się z Administratorem za pośrednictwem powołanego przez niego Inspektora Ochrony Danych pisząc na adres e-mail: iodo@gkpbg.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu subskrypcji do newslettera na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
  4. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą do momentu żądania usunięcia z subskrypcji.
  5. Odbiorcami Pani/Pana danych będą osoby upoważnione przez Administratora tj. pracownicy i współpracownicy, którzy muszą mieć dostęp do danych aby wykonywać swoje obowiązki oraz dostawcy Administratora, którym Administrator powierza przetwarzanie danych osobowych na mocy i w oparciu umowy powierzenia i zgodnie z wymogami art. 28 RODO (miedzy innymi: dostawy usług IT).
  6. Podanie danych osobowych ma charakter dobrowolny, jednakże odmowa ich podania uniemożliwia przesłanie Pani/Panu newslettera.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od Administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych.
  8. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  9. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.