FB

mobile

PBG Gallery

IWONA BIS
Tytuł wystawy: „Tajemnica szczęścia”
Wernisaż: 19 marca 2012 r. godz. 12:00
Wystawa czynna: 19.03.2012-07.04.2012 w godz. 8.00-16.30
LIWIA MARCINKOWSKA

 

W dniu 19 marca o godzinie 12.00 w naszej Galerii spotykaliśmy się po raz drugi w tym roku.  
Otworzyliśmy uroczyście wystawę, której tematyka nawiązuje w sposób wyjątkowy do okresu, jaki aktualnie przeżywamy w Kościele, czyli Wielkiego Postu.
To czas większego skupienia, zastanowienia nad potrzebą modlitwy, nad sensem i głębią wiary. Z pewnością każdy z nas  na swój sposób potrafi wykorzystać ten czas, wzbogacić swoją duchowość, by jak najlepiej przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

PBG Gallery proponuje spotkanie z autorkami wystawy LIWIĄ MARCINKOWSKĄ i IWONĄ BIS oraz ich obrazami związanymi z tematyką religijną, pod wspólnym tytułem „Tajemnica szczęścia”

Bezpośrednim powodem powstania serii prac, moich obrazów wykonanych w technice komputerowej, była modlitwa – „Tajemnica Szczęścia” – mówi Liwia Marcinkowska. „Szczęście” – to sfera marzenia, dążenia, pragnienia, w której zawsze i tak odczuwamy niedosyt. „Tajemnica” – to rzecz ukryta, tajemnica po łacinie znaczy misterium, co oznacza prawdę objawioną przez Boga, której ludzki umysł nie jest w stanie ogarnąć. Nie odgadniemy, nie poznamy tajemnicy, gdyż zawsze wszystko odbieramy subiektywnie, filtrujemy przez siebie, odnosimy do siebie, swoich doświadczeń, przeżyć, emocji, sytuacji, w jakiej się obecnie znajdujemy.

Na moich kopiach pokazuję Maryję z różnych znanych obrazów w polskich sanktuariach. To moja pastelowa seria. Serdecznie zapraszam – Iwona Bis. 

 

LIWIA MARCINKOWSKA
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Wydziału Tkaniny i Ubioru. Wizażystka, projektantka parkietów, mebli, aranżacji i graficznych wizualizacji wnętrz. Laureatka licznych nagród w zakresie projektowania ubioru.
2010 – wyróżniona kolekcja dyplomowa Katedry Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi – wyróżnienie redaktor naczelnej miesięcznika „Rynek mody” oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 
2007 – III miejsce w konkursie „Succoso – la Notte Di Moda”, Poznań, projektowanie linii damskiej wiosna–lato 2007 dla  Spółki Americanos, Warszawa.
2006 – II miejsce w konkursie Moda Folk 2006, Łódź;  udział w XXVI edycji konkursu dla projektantów „Złota Nitka”; nagroda główna w konkursie Fashion Week, Manufaktura 2006, Łódź.

 

IWONA BIS
Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Duży wpływ na jej twórczość w tamtych latach miał artysta malarz, profesor Edward Łubowski. Iwona Bis jest z wykształcenia inżynierem budownictwa i teologiem. Absolwentka Politechniki Poznańskiej i Instytutu Papieskiego. Jest specjalistą ds. inwestycji i inspektorem nadzoru, posiada uprawnienia w zakresie projektowania i wykonawstwa konstrukcji budowlanych.
Od kilkunastu lat zajmuje się malarstwem. Pracowała pod okiem znanych artystów –
dr Agnieszki Balewskiej  oraz w pracowni  profesora Józefa Drążkiewicza z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Bierze udział w wystawach w Polsce i zagranicą. Nagradzana w ogólnopolskim konkursie artystycznym Salon Wielkopolski – w roku 2003 i w 2004 jako laureatka Nagrody Publiczności. Należy do Ekologicznego Stowarzyszenia Środowisk Twórczych w Poznaniu.
 

< lista PBG Gallery

Newsletter

PBG na Facebook PBG na YouTube

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016 – zwanym dalej „Rozporządzeniem”) informuję, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest PBG SA z siedzibą w Wysogotowie, ul. Skórzewska 35, 62-081 Przeźmierowo.
  2. Możesz skontaktować się z Administratorem pisząc na adres e-mail: polska@pbg-sa.pl /Możesz skontaktować się z Administratorem za pośrednictwem powołanego przez niego Inspektora Ochrony Danych pisząc na adres e-mail: iodo@gkpbg.pl
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu subskrypcji do newslettera na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia.
  4. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą do momentu żądania usunięcia z subskrypcji.
  5. Odbiorcami Pani/Pana danych będą osoby upoważnione przez Administratora tj. pracownicy i współpracownicy, którzy muszą mieć dostęp do danych aby wykonywać swoje obowiązki oraz dostawcy Administratora, którym Administrator powierza przetwarzanie danych osobowych na mocy i w oparciu umowy powierzenia i zgodnie z wymogami art. 28 RODO (miedzy innymi: dostawy usług IT).
  6. Podanie danych osobowych ma charakter dobrowolny, jednakże odmowa ich podania uniemożliwia przesłanie Pani/Panu newslettera.
  7. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od Administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych.
  8. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  9. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.